Zakończenie roku szkolnego

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019

Uczniowie naszej szkoły zakończyli kolejny rok nauki. Pan dyrektor z wychowawcami wręczył świadectwa absolwentom szkoły podstawowej i gimnazjum oraz nagrody uczniom, którzy wyróżnili się najlepszymi wynikami w nauce i pięknym zachowaniem.

Docenieni zostali również uczniowie, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach oraz ci, którzy wykazali się 100 % frekwencją w roku szkolnym 2018/2019. Podziękowania i dyplomy skierowane były również  do rodziców, którzy włożyli dużo serca w pracę na rzecz szkoły. Serdecznie gratulujemy i dziękujemy!

Po uroczystości wszyscy udali się do swoich sal lekcyjnych, aby otrzymać świadectwa, pożegnać się z wychowawcami i rozpocząć wakacje.

Życzymy pogodnych i słonecznych wakacji!!!

Czytaj więcej...

Programy profilaktyczne

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019

Już kolejny rok w naszej szkole realizowane były programy edukacyjne koordynowane przez Państwowy Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Grójcu:

W oddziałach przedszkolnych realizowany był program „Czyste powietrze wokół nas”. Dzięki temu programowi dzieci dowiedziały się, jak dbać o zdrowie swoje i innych, co to jest czynne i bierne palenie oraz gdzie są najbardziej narażone na dym tytoniowy. Program był dostosowany do możliwości poznawczych dzieci. W prosty sposób poruszył tematykę profilaktyki uzależnień.

Czytaj więcej...

Wycieczka do Krakowa i okolic

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019

W dniach 5.06.2019-7.06.2019 odbyła się wycieczka do Krakowa i okolic. Uczniowie klas drugich i trzecich z niecierpliwością oczekiwali momentu zbiórki. Mimo wczesnej godziny 6.00 rano wszystkie dzieci z radością i uśmiechem przybyły pod szkołę. Po włożeniu walizek do autokaru i ostatnich uściskach z rodzicami wyruszyli w podróż.

Pierwszym punktem wycieczki było podziwianie pięknych walorów krajobrazowych Ojcowskiego Parku Narodowego leżącego w środkowej części Doliny Prądnika. Dzięki przemiłemu Panu przewodnikowi dzieci mogły zobaczyć Zamek Pieskowa Skała, Jaskinię Łokietka oraz liczne skały (m.in. Bramę Krakowską, Maczugę Herkulesa, Rękawicę). Nie można było pominąć również tarasu widokowego, z którego rozciągał się przepiękny widok na Park.

Czytaj więcej...

„Jak bezpiecznie spędzić wakacje”

Opublikowano: poniedziałek, 17, czerwiec 2019

Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszej szkole 12 czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie z Panem Dzielnicowym Michałem Kowalczykiem. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III. Podczas tej wizyty policjant mówił o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Zasugerował, że wszyscy są zobowiązani do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, niezależnie od tego czy spędzają ten czas w miejscu swojego zamieszkania, czy też na zorganizowanych wyjazdach. Przypomniał, jak ważne jest stosowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach (zwrócił uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych).

Czytaj więcej...

Wycieczka do Torunia

Opublikowano: środa, 12, czerwiec 2019

W środę 5 czerwca 2019 roku uczniowie klas 8 PSP oraz 3 PG pod opieką p. Jolanty Pawłowskiej, p. Beaty Turzyńskiej oraz p. Dagmary Świderskiej udali się do Torunia.

Jednodniowy wyjazd obfitował w atrakcje. Spacerując uliczkami Starego Miasta, uczniowie podziwiali wspaniałą architekturę. Młodzież została zapoznana z historią najpopularniejszych i najpiękniejszych miejsc w Toruniu. Pani przewodnik w ciekawy sposób opowiadała o pomniku Mikołaja Kopernika, Ratuszu Staromiejskim, statuetce Flisaka, Krzywej Wieży i wielu innych miejscach.

Czytaj więcej...

Mój wymarzony zawód

Opublikowano: wtorek, 11, czerwiec 2019

Jest nam niezmiernie miło ogłosić wyniki konkursu plastycznego zorganizowanego w ostatnich dniach maja w zakresie doradztwa zawodowego pt. "Mój wymarzony zawód". Zadaniem uczestnika konkursu (przedszkolaków oraz uczniów klas I-III) było plastyczne przedstawienie własnych wyobrażeń na temat wybranego przez siebie zawodu i zaprezentowanie pracy, jaką autor chciałby wykonywać w przyszłości lub która obecnie budzi jego szczególne zainteresowanie.

Na konkurs przygotowanych zostało 72 prace, wybór zwycięzcy był bardzo trudny. Wyróżnienie otrzymało 25 prac, a nagrodzonych zostało 21 uczniów. Bardzo cieszy nas myśl, iż w przyszłości wśród naszych absolwentów będziemy mieli: lekarzy, weterynarzy, żołnierzy, policjantów, piosenkarki, fryzjerki, tancerki, aktorki, piłkarzy oraz piłkarkę!

Dziękujemy za udział w konkursie i życzymy Wam spełnienia marzeń związanych z wyborem zawodu.

Organizatorzy

Czytaj więcej...

„Picture Dictionary, Bilderwörterbuch”

Opublikowano: czwartek, 06, czerwiec 2019

17 maja w PSP w Goszczynie odbył się konkurs plastyczny z języków obcych „Picture Dictionary, Bilderwörterbuch”, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-7.

Zwycięzcy konkursu w kat. Klas 4-5

Czytaj więcej...

Wyniki konkursu szkolnego Wiedzy o Unii Europejskiej

Opublikowano: czwartek, 06, czerwiec 2019

 9 maja w PSP w Goszczynie odbył się konkurs Wiedzy o Unii Europejskiej, w którym wzięli udział uczniowie klas 4-7. Konkursu przeprowadzono z  pomocą narzędzi TIK (aplikacja kahoot).

Zwycięzcy konkursu w kat. Klas 4-5

Czytaj więcej...

Wycieczka do Trójmiasta

Opublikowano: czwartek, 06, czerwiec 2019

W dniach 20.05 - 24.05.2019 odbyła się pięciodniowa wycieczka do Trójmiasta. Pojechały na nią uczniowie z klas 4-tych oraz 5-tych razem z opiekunami: p. Agnieszką Borowiecką, p. Moniką Piekarską i p. Martą Podmanicką.

Dnia 20.05 wyruszyliśmy z samego rana, aby na godzinę 10 dotrzeć do Torunia, gdzie czekał na nas już przewodnik. Pan przewodnik odprowadził nas po mieście, gdzie zobaczyliśmy: mury miejskie, Krzywą Wieżę, dom i pomnik Mikołaja Kopernika, ruiny zamku krzyżackiego, pomnik Filusia oraz „karnego” Osiołka, fontannę z Flisakiem oraz Stare Miasto. Ostatnią atrakcją w Toruniu były warsztaty z wypiekania pierników w Piekarni Mistrza Bogumiła. Dzieci dostały ciasto, wybrały odpowiednie foremki do pierników i z ochotą zabrały się do wyrabiania pamiątkowych ciastek. W trakcie warsztatów młodzi czeladnicy zapoznali się z historia pieczenia pierników, przyprawami oraz poznali ciekawe legendy dotyczące tychże pierników. Po zwiedzaniu pięknego miasta udaliśmy się w dalszą podróż, aby dotrzeć do Kątów Rybackich, gdzie mieliśmy noclegi. Po przydzieleniu pokoi oraz zjedzeniu obiadokolacji, udaliśmy się na spacer nad brzegiem morza, gdzie szukaliśmy muszelek oraz bursztynów. Wszystkie dzieci były zachwycone.

Czytaj więcej...