Wycieczka do Kielc

Opublikowano: piątek, 15 marzec 2019

Dzień 08.03.2018 r. uczniowie klas IIa, IIb i III rozpoczęli bardzo wczesnym rankiem, ponieważ już o godzinie 6:30 wyruszyli na wycieczkę do Kielc. Tym razem celem naszego wyjazdu była Jaskinia Raj, Muzeum Zabawek i Zabawy oraz Centrum nauki Leonardo Da Vinci.
Jaskinia Raj to perła wśród polskich jaskiń, ukryta w niewielkim wzgórzu Malik. Panuje tam specyficzny klimat, duża wilgotność i temperatura 8-9 C. Dzieci zostały podzielone na trzy grup z których każda zwiedzała turystyczną trasę o długości 180 m ze swoim przewodnikiem przez 45 min. Przewodnicy prowadzili nas rajskimi ścieżkami opowiadając w jaki sposób powstały piękne kresowe zjawiska. Ze względu na to, iż Jaskinia Raj jest specyficznym rezerwatem przyrody, gdzie zimą chronią się nietoperze dzieci na własne oczy mogły zobaczyć te śpiące ssaki.

Podczas pobytu w Muzeum Zabawek i Zabawy nasze pociech przeżyły szok, ponieważ na własne oczy przekonały się, iż kiedyś dzieci potrafiły bawić się czymś innym niż smartfonami, tabletami czy Xboxami. To tu nasi milusińscy zobaczyli lalki z całego świata, zabawki historyczne i ludowe, modele samochodów, samolotów, statków, kolejkę elektryczną. Zafascynowani słuchali ciekawych historii o zabawkach, którymi bawiły się dawniej ich rodzice czy dziadkowie.
Po pysznym obiedzie w Zajeździe pod Srebrną Górą w Chęcinach naładowani nową energia i jeszcze lepszymi humorami udaliśmy się do ostatniego punkt wycieczki jakim było Centrum Nauki Leonardo Da Vinci. Celem pobytu w tym oto miejscu była przede wszystkim nauka poprzez doświadczenie i zabawę z wykorzystaniem nowoczesnych interaktywnych eksponatów. Uczestnicy wycieczki mieli okazję podziwiać wspaniałe fizyczne modele odtworzone na podstawie projektów Leonarda da Vinci. Radości i pozytywne emocje przyniosły uczniom obserwacje przez mikroskop,gry i układanki logiczne oraz obserwacja stanowisk multimedialnych i mechatronicznych. Każdy znalazł tam coś dla siebie, dotknął, doświadczył, sprawdził i zapamiętał.
Zmęczeni całodziennymi doznaniami wróciliśmy późnym wieczorem do czekających już rodziców.
Dziękuję Paniom Monice Kucharskiej, Lidii Sendek oraz Annie Fatek za pomoc i opiekę nad dziećmi oraz mile spędzony dzień.
W imieniu swoim i koleżanek serdeczne podziękowania kieruję do Pana Rafała Malinowskiego, który zawsze służy pomocą, radą oraz wsparciem podczas organizacji i przebiegu wycieczek. Dziękujemy z pozytywna atmosferę, serdeczne podejście do dzieci oraz przesympatyczny akcent w kierunku naszych dziewczynek jakim były słodkości z okazji Dnia Kobiet ( oczywiście chłopcy również skorzystali)smile.

Mieńkowska Sylwia