Spotkanie ze „Śpiewająca Biblioteką”.

Opublikowano: poniedziałek, 06 maj 2019

W ramach nadchodzącego Tygodnia Bibliotek oraz współpracy Szkoły z Gminną Biblioteką Publiczną, panie Aleksandra Wrzesień oraz Kinga Wolska zorganizowały dla naszych milusińskich „mini spotkanie z kulturą”.

W poniedziałek 06.05.19 r. o godz. 9.00 na sali konferencyjnej uczniowie klas 1-3 uczestniczyli w spotkaniu literacko – muzycznym, na którym zagościli Edyta Zarębska- autorka i ilustratorka książek dla dzieci oraz jej mąż Roberta Zarębski - muzyk i kompozytor.

 Spotkanie składało się z czterech etapów, podczas których autorka opowiadała o swoim dzieciństwie i marzeniach, dzięki którym została pisarką. Pan Robert czytał fragment książki stosują w odpowiedni sposób intonację (uwzględniając podział na role), mimikę i mowę ciała.

W dalszej części Pani Edyta krok po kroku tworzyła ilustrację a dzieci miały możliwość odgadywania powstającego właśnie rysunku i wypowiadania swoich pomysłów do mikrofonu. Nieograniczona wyobraźnia naszych uczniów sprawiała, że było przy tym mnóstwo śmiechu. Na koniec przesympatycznego spotkania dzieci i Pan Robert w wielką radością i zapałem zaśpiewali piosenkę pt. „Mądra rzeka” o marzeniach i bibliotece.

Spotkanie z autorka książek rozbudzało ciekawość naszych uczniów, co z kolei sprawiło, że dzieci po skończonych zajęciach z chęcią udały się do biblioteki by pożyczyć książkę Pani Zarębskiej. Liczymy na to, że to dopiero początek „przygody z książkami”.