Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny

Opublikowano: niedziela, 02, czerwiec 2019

30 maja 2019 r. uczniowie z klas IV-VIII Publicznej Szkoły Podstawowej w Goszczynie wzięło udział w kampanii pod hasłem „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny”, której celem było nauczenie uczestników ruchu drogowego tego, że każdy pieszy, poruszający się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć element odblaskowy, a im bardziej jest widoczny, tym lepiej.

Kampania organizowana jest przez Samorząd Województwa Mazowieckiego, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Mazowiecką Radę Bezpieczeństwa Publicznego w porozumieniu z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Radomiu.

Na uroczystą inaugurację akcji przybyli: pan Waldemar Kopczyński - wójt Gminy Goszczyn, pani Beata Trzcińska - przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego, pan Marcin Ciążkowski - dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu, st. Kapitan Marcin Błoński – zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu, podinsp. Radosław Kaczmarek - przedstawiciel Komendy Powiatowej Policji w Grójcu.

Spotkanie odbyło się w trzech etapach promujących bezpieczeństwo. Pracownicy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu przeprowadzili naukę jazdy po torze rowerowym, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej policji w Grójcu omówili tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, natomiast strażacy z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Grójcu omówili i przećwiczyli zasady udzielenia pierwszej pomocy. Organizatorzy i zaproszeni goście edukowali młodzież dostarczając im wiele cennych rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa.

Wszyscy uczniowie, biorący udział w tym wyjątkowym wydarzeniu, otrzymali zestawy zawierające elementy odblaskowe. Zadaniem każdego ucznia jest przymocowanie ich w widocznym miejscu i posiadanie podczas poruszania się po drodze.