„Jak bezpiecznie spędzić wakacje”

Opublikowano: poniedziałek, 17, czerwiec 2019

Zbliżają się wakacje, dlatego też w naszej szkole 12 czerwca 2019 r. odbyło się spotkanie z Panem Dzielnicowym Michałem Kowalczykiem. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III. Podczas tej wizyty policjant mówił o zagrożeniach i możliwościach ich uniknięcia w czasie letniego wypoczynku. Zasugerował, że wszyscy są zobowiązani do przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, niezależnie od tego czy spędzają ten czas w miejscu swojego zamieszkania, czy też na zorganizowanych wyjazdach. Przypomniał, jak ważne jest stosowanie zasad bezpiecznego poruszania się po drogach (zwrócił uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych).

Przedstawił sytuacje stwarzające realne zagrożenie w trakcie spędzania czasu wolnego nad wodą i innych miejscach na świeżym powietrzu. Zwrócił także uwagę na wzmożoną czujność w stosunku do osób nieznajomych, ich nieuczciwe i podejrzane zachowania. Uświadomił dzieciom, że przestrzeganie określonych reguł i przede wszystkim zachowanie zdrowego rozsądku w trakcie dni wolnych od szkoły, pozwoli ograniczyć ryzyko przykrych sytuacji. Uczniowie uważnie słuchali i miejmy nadzieję, że skorzystają z cennych wskazówek oraz przestróg i będą bardziej bezpieczni w swoich poczynaniach. Dziękujemy Panu Dzielnicowemu za poświęcony czas i przyczynienie się do tego, żeby wakacje naszych uczniów były jeszcze bardziej bezpieczne.