Wycieczka do Krakowa i okolic

Opublikowano: środa, 19, czerwiec 2019

W dniach 5.06.2019-7.06.2019 odbyła się wycieczka do Krakowa i okolic. Uczniowie klas drugich i trzecich z niecierpliwością oczekiwali momentu zbiórki. Mimo wczesnej godziny 6.00 rano wszystkie dzieci z radością i uśmiechem przybyły pod szkołę. Po włożeniu walizek do autokaru i ostatnich uściskach z rodzicami wyruszyli w podróż.

Pierwszym punktem wycieczki było podziwianie pięknych walorów krajobrazowych Ojcowskiego Parku Narodowego leżącego w środkowej części Doliny Prądnika. Dzięki przemiłemu Panu przewodnikowi dzieci mogły zobaczyć Zamek Pieskowa Skała, Jaskinię Łokietka oraz liczne skały (m.in. Bramę Krakowską, Maczugę Herkulesa, Rękawicę). Nie można było pominąć również tarasu widokowego, z którego rozciągał się przepiękny widok na Park.

Po pierwszym udanym postoju dzieci ruszyły na zwiedzanie kopalni w Wieliczce. Z niedowierzaniem przyglądały się licznym solnym komorom i rzeźbom. Mieli także możliwość zobaczenia podziemnego jeziora a nawet polizania słonych ścian.

Po tak intensywnym i bardzo ciepłym dniu udali się do hotelu, gdzie rozpakowali się , a później poszli na obiadokolację.

Drugi dzień wycieczki poświęcony był miastu Kraków. Od rana pod opieką przewodnika uczniowie spacerowali po krakowskim rynku. Brama Floriańska, Katedra Wawelska, metalowa rzeźba smoka, Kościół Mariacki, Sukiennice to miejsca , które podróżnicy mieli okazję zobaczyć. Nie zabrakło czasu na lody, które tego dnia były wyjątkowo orzeźwiające.

W godzinach popołudniowych autokar wyruszył do miejsca tak uwielbianego przez najmłodszych, i nie tylko, czyli zoo. Z twarzy dzieci nie schodził uśmiech ,gdy obserwowały zachowania licznych gatunków ssaków, ptaków i płazów. Do takich miejsc warto wracać wielokrotnie.

Ostatniego dnia rano wyruszyli do Pacanowa. Europejskie Centrum Bajki miało do zaoferowania wiele atrakcji. Najpierw mały teatrzyk i przedstawienie „Mała Syrenka”. Następnie warsztaty , na których dzieci mogły zdobyć wiedzę o życiu pszczół, ich zachowaniach i roli w środowisku przyrodniczym. A także zwiększyć swoje zdolności manualne wykonując własnoręcznie świece z wosku pszczelego. Jak również zapoznać się z bajkową ekspozycją pełną obrazów, barw i dźwięków.

 I w takich bajkowych nastrojach poszli na obiad, po którym udali się w podróż do domu. I nawet wtedy bawili się świetnie śpiewając i wygłupiając w autokarze. Tak udany wyjazd na pewno zostanie w pamięci każdego. Dziękujemy Paniom Nauczycielkom za miłe wspomnienia.

 Piotr Kołacz kl. 2b