Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Opublikowano: poniedziałek, 02 wrzesień 2019

Tegoroczne wakacje – wyjątkowo długie – dobiegły końca. Z uśmiechem na twarzy i w galowych strojach stawili się dziś uczniowie naszej Szkoły. Na inauguracji nowego roku szkolnego 2019/2020 oprócz uczniów klas I-VIII i oddziałów „0”, grona pedagogicznego, dyrekcji szkoły obecni byli: pani Krystyna Ukleja - przedstawiciel pokolenia Dzieci Wojny, wójt naszej gminy pan Waldemar Kopczyński i przewodniczący Rady Gminy pan Piotr Sijka oraz rodzice.

Nasza szkoła z okazji 80-lecia wybuchu II wojny światowej przystąpiła do akcji pod nazwą „PRZERWANY MARSZ …”, która polega na symbolicznym dokończeniu w dniu dzisiejszym przerwanego przez fakt wybuchu II wojny światowej marszu do szkoły ówczesnej młodzieży. Dlatego też wystosowaliśmy zaproszenie do tych osób aby dziś nasi uczniowie wspólnie z babciami, dziadkami, a także innymi osobami, które wywodzą się z pokolenia Dzieci Wojny, mogli uczestniczyć w inauguracji nowego roku szkolnego. Przekroczenie przez przedstawicieli wojennego pokolenia progów współczesnych szkół ma w sposób symboliczny dokończy ich przerwaną osiemdziesiąt lat temu edukację.

Przybyłych na uroczystość powitał pan dyrektor Mariusz Wangryn. Wszystkim uczniom życzył aby nowy rok szkolny był pełen sukcesów, ciekawych wyzwań edukacyjnych i rozwijających doświadczeń.

Niezwykle podniosłym momentem podczas uroczystości było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły oraz pasowanie pierwszoklasistów na uczniów naszej Szkoły. Ta szkolna uroczystość dostarczyła pierwszakom niezapomnianych przeżyć, rodzicom wiele wzruszeń, nauczycielom dumy i radości z nowo przyjętych uczniów.