Dzień kropki

Opublikowano: poniedziałek, 16 wrzesień 2019

Nowo wybrany Samorząd Uczniowski w składzie: Mateusz Gontarek Dominika Radecka oraz Michał Wiewiór, 16 września po raz pierwszy w naszej szkole zorganizował Dzień Kropki. To dzień propagujący kreatywność, odwagę, wiarę we własne możliwości oraz zabawę. Szkoła przyozdobiona była różnokolorowymi kropkami i groszkami – małe, duże, brokatowe. Kropki królowały na bluzkach, koszulkach, spodniach, spódnicach, leginsach oraz twarzach uczniów naszej szkoły. Nie tylko dzieci, ale także grono pedagogiczne i pracownicy chętnie przyłączyli się do świętowania tego dnia zakładając ubrania w groszki.

Samorząd uczniowski dołożył wszelkich starań by na przerwach międzylekcyjnych najmłodsi uczniowie mieli możliwość wykazania się plastycznie. W tym celu przygotowali karty pracy, na których dzieci łączyły kropki i tworzyły ciekawe rysunki. Podczas długiej przerwy wszyscy chętni uczniowie PSP w Goszczynie odtańczyli wspólnie taniec integracyjny ”Belgijkę”. Wychowawcy klas angażując się w działania samorządu odtworzyli a następnie przeanalizowani z wychowankami filmik o małej Vashti, który zapoczątkował ten międzynarodowy dzień.

Jak na pierwszy raz to działo się naprawdę dużo. Ten dzień upłynął nam bardzo radośnie i miło. Cieszymy się, że miał tylu zwolenników i wywołał wiele uśmiechów na twarzach naszych kolegów i koleżanek.

Samorząd Uczniowski