Warsztaty z robotyki - Code Week

Opublikowano: wtorek, 23 październik 2018

Gęsta mgła, która spowiła Goszczyn i okolicę, nie pokrzyżowała nam wycieczkowych planów.
23 października uczniowie klas 5 wybrali się do Łodzi, by wziąć udział w kreatywnych warsztatach. Najpierw mieli okazję obserwować, a następnie pod okiem specjalisty, wykonywać proste doświadczenia chemiczne. Ta forma nauki przez zabawę bardzo spodobała się dzieciom. Następny punkt programu wzbudził nie mniej emocji. Po krótkiej prelekcji z zakresu fizyki i chemii, popartej znowu przykładami w postaci doświadczeń, przyszedł czas na zadania dla uczniów.

Dzieci zostały podzielone na grupy, zadaniem każdej z nich było rozwiązanie kilku zadań, bazą do udzielenia poprawnych odpowiedzi była wiedza, którą uczniowie zdobyli w trakcie warsztatów.
Dodatkowym utrudnieniem był ograniczony czas. Liczyła się więc nie tylko wiedza, ale również spryt i dobra organizacja. Zwycięzca mógł być tyko jeden… Ostatnim etapem zajęć była robotyka lego. Tym razem uczniowie wcielili się w rolę konstruktorów. Ich zadaniem było stworzenie i zaprogramowanie robota sprzątającego. Chociaż praca trwała długo, uczniowie z nieskrywaną emocją wyczekiwali finału w postaci wyścigów w sprzątaniu w wydaniu powstałych maszyn. 
Ta konkurencja okazała się prawdziwą rywalizacją i świetną zabawą. Na pytanie „Czy było fajnie ?” Padło z ust grupy gromkie „Taaaak!”