Cała Polska Czyta Dzieciom

Opublikowano: niedziela, 14 lipiec 2013

Cała Polska Czyta DzieciomGłośne czytanie to doskonały sposób okazania dziecku miłości(…)

Czytając dziecku zaspokajamy wszystkie jego potrzeby emocjonalne – psychiczne, umysłowe i moralne – dając mu wiarę w siebie oraz narzędzia sukcesu na całe życie.

 (Na podstawie książki Rossa Campbella

Sztuka zrozumienia czyli jak naprawdę kochać dziecko”)

Wychodząc naprzeciw tak szczytnym celom nasza szkoła już po raz kolejny przyłączyła się do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Każdy z uczniów miał okazję osobiście oddać swój głos poparcia dla kampanii. Wystarczyło wykonać plakat promujący czytelnictwo, zachęcający do lektury ciekawej książki. Uczniowie i tym razem nie pozostali obojętni na nasz apel. Do biblioteki szkolnej wpłynęło ponad 30 prac plastycznych popierających akcję.

W ramach obchodów Dni Głośnego Czytania w naszej szkole nauczyciele i wychowawcy przeprowadzili cykl zajęć czytelniczo – literackich dla dzieci. Przez tydzień, podczas długich przerw, uczniowie mieli okazję śledzić przygody słynnego w całej Polsce Mikołajka. Na zajęciach bibliotecznych i języka polskiegouczniowie klas I –IV poznawali przygody Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Odwiedziliśmy też Dolinę Muminków oraz pieczarę Bazyliszka. Starsi mieli okazję wybrać się na spacer po średniowiecznym Krakowie czytając Historię żółtej ciżemki. Tuż przed wakacjami biblioteka szkolna fundowała zainteresowanym bezpłatną wycieczkę na bezludną wyspę, by zasmakować tam życia w formie pierwotnej. Przewodnikiem wyprawy był sam Robinson Kruzoe.

Ci, którym ciekawszy i lepszy od świata realnego wydaje się świat marzeń, mogli z kolei prześledzić losy rudowłosej Anny Shirley z Zielonego Wzgórza i uczyć się od niej patrzenia w przyszłość z optymizmem…

Oprócz typowych zajęć z proponowanymi lekturami uczniowie uczestniczyli też w zmaganiach językowych prowadzonych przez logopedę oraz konkursach. Najmłodsi poszukiwali pomysłu na nowy ogon dla Kłapouchego, starsi próbowali odtworzyć szczegóły z historii o Bazyliszku. Piątoklasiści oraz ich szóstoklasiści układali i rozwiązywali zadania w oparciu o historię Ani z Zielonego Wzgórza i Robinsona Kruzoe. Mamy nadzieję, że w naszym małym kąciku literackim każdy zainteresowany mógł znaleźć coś dla siebie…

SDC11825
SDC11827
SDC11828
SDC11829
SDC11830
SDC11832
SDC11834
SDC11838
SDC11841
SDC11843
SDC11844
SDC11849
SDC11850
SDC11851
SDC11852
SDC11854
SDC11856
SDC11858
01/18 
start stop bwd fwd