Narodowy program rozwoju czytelnictwa także u nas!

Opublikowano: czwartek, 24 styczeń 2019

W 2018 roku Publiczna Szkoła Podstawowa w Goszczynie uzyskała dofinansowanie skierowane do bibliotek szkolnych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Na zakup nowości czytelniczych otrzymaliśmy 15 000 zł.  Łącznie zakupiono 770 egzemplarzy, w tym 451 lektur, 302 woluminy beletrystyczne oraz 17 egzemplarzy książek popularnonaukowych. Kolejne tytuły są systematycznie wprowadzane do zasobu bibliotecznego.

Czytaj więcej...

Nowości czytelnicze w bibliotece!

Opublikowano: niedziela, 22 listopad 2015

Pragniemy zaprosić wszystkich uczniów i nauczycieli do odwiedzenia Biblioteki szkolnej w związku z najnowszym zakupem książek. Wśród nowości znajdziemy zarówno pozycje czytelnicze dla młodszych (120 przygód Koziołka Matołka, Przygody Baltazara Gąbki, Jesień liścia Jasia), jak i dla starszych czytelników (Ania z Zielonego Wzgórza, Miecz przeznaczenia, Mały Książę, Madame). Pełna lista zakupionych pozycji znajduje się poniżej. Zapraszamy!

Czytaj więcej...

Znamy już zwycięzców gminnego konkursu recytatorskiego...

Opublikowano: wtorek, 11 marzec 2014

Dnia 10.03.2014 roku w naszej szkole odbył się organizowany przez bibliotekę szkolną Gminny Konkurs Recytatorski. Przy pomocy kwiecistych słów młodzi artyści pragnęli przywołać na dobre Panią Wiosnę, dlatego ich zmaganiom towarzyszyło hasło: Poezją budzimy wiosnę... W tym roku w konkursie wzięło udział ponad 30 młodych wykonawców z Zespołu Szkół Publicznych w Goszczynie i Publicznej Szkoły Podstawowej w Bądkowie.

Czytaj więcej...

Gminny Konkurs Recytatorski

Opublikowano: piątek, 07 luty 2014

Biblioteka Szkolna w Zespole Szkół Publicznych zaprasza do udziału w Gminnym Konkursie Recytatorskim

Adresaci konkursu: Dzieci i młodzież przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjum z terenu Gminy Goszczyn.

Zasady konkursu: Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowanie i prezentacja przed jury 2 wierszy wybranych poetów polskich. Łączny czas prezentacji nie może przekroczyć 6 minut.

Wszystkich, którzy zdecydują się zaprezentować swoje umiejętności, proszę, by zgłosili się do swoich nauczycieli języka polskiego lub wychowawców w celu sporządzenia listy uczestników Gminnego Konkursu Recytatorskiego.

Czytaj więcej...

Cała Polska Czyta Dzieciom

Opublikowano: niedziela, 14 lipiec 2013

Cała Polska Czyta DzieciomGłośne czytanie to doskonały sposób okazania dziecku miłości(…)

Czytając dziecku zaspokajamy wszystkie jego potrzeby emocjonalne – psychiczne, umysłowe i moralne – dając mu wiarę w siebie oraz narzędzia sukcesu na całe życie.

 (Na podstawie książki Rossa Campbella

Sztuka zrozumienia czyli jak naprawdę kochać dziecko”)

Wychodząc naprzeciw tak szczytnym celom nasza szkoła już po raz kolejny przyłączyła się do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Każdy z uczniów miał okazję osobiście oddać swój głos poparcia dla kampanii. Wystarczyło wykonać plakat promujący czytelnictwo, zachęcający do lektury ciekawej książki. Uczniowie i tym razem nie pozostali obojętni na nasz apel. Do biblioteki szkolnej wpłynęło ponad 30 prac plastycznych popierających akcję.

Czytaj więcej...